ייעוץ נגישות לאתרים ולאפליקציות

אנו כאן כדי לייעץ ולהדריך אותך בתהליך הנגישות הדיגיטלית על מנת להבטיח כי האתר והאפליקציה שלך יהיו תואמים לתקני WCAG 2.1 ולחוק הישראלי.

מחקרים אחרונים מראים כי 20-25% מהציבור מתקשים בגישה ובגלישה באינטרנט. הסיבות בגינן נוצרים קשיים אלה נעות מלקות ראייה ושמיעה ללקות מוטורית וכלה בבעיות קוגניטיביות כמו הפרעות קשב וריכוז, דיסלקציה ואוטיזם. אמנם קשה לבנות אתרים המספקים את כל הצרכים הללו, אך בהחלט ניתן ליצור אתר מונגש ומותאם לחלק גדול מהאנשים. אימוץ גישה השואפת להנגיש אתר לכמה שיותר אנשים, מחייבת השקעה של מאמץ מינימלי הנדרש כדי להפוך אתרים העומדים בקריטריוני הנגישות WCAG ו- WebAIM.

בארצות הברית, קנדה, ישראל, בריטניה, אוסטרליה ומדינות באיחוד האירופי כבר אימצו כללי נגישות רבים כמחייבים מבחינה חוקית - מה שאומר שבעלי אתרים יכולים להתמודד עם השלכות משפטיות - כגון תביעות בגין אפליה - אם האתרים שלהם אינם נגישים במידה כזו או אחרת.

על פי ארגון הבריאות העולמי כ -15% מאוכלוסיית העולם חיה עם מוגבלות. יתר על כן, בין 2% ל -4% מהמוגבלים חווים קושי משמעותי. לפיכך כאמור, על ידי שיפור הנגישות של האתר שלכם, אתם לא רק תסייעו לאנשים עם מוגבלויות, אלא תהפכו את האתר שלכם ליותר שמיש עבור כולם. הליך הנגשת אתר בהתאמה לכל תקני הנגישות הוא מורכב וממושך. התחזוקה השוטפת היא הכרחית גם כן.

אנו מספקים ללקוחותינו יעוץ והכוונה בנושאי נגישות היוצרים חווית משתמש חיובית באתרים. תוכן שאינו מונגש לאחוז מסוים של מבקרים יגרום להמרות פוטנציאליות להתבזבז.

היתרונות באתר מונגש:

 1. אתרים מונגשים מגדילים את שיעור התנועה הפוטנציאלית לאתר, כמו גם את מספר המשתמשים המבקרים באתר.
 2. הנגשת האתר משפרת גם את תאימותו למנועי החיפוש, ומגדילה את נפח התנועה לאתר. לדוגמא, על ידי סימון טוב יותר של ההיררכיה בעמוד, והוספת הטקסט החלופי הנכון לתמונות, האתר נגיש יותר גם למנועי חיפוש. עמודים המתארים בבירור את הנושא שלהם, מדורגים גבוה יותר גם על ידי גוגל ומנועי חיפוש אחרים.
 3. נגישות משפרת גם את השימושיות באתר. על ידי הפיכתם של דפי אינטרנט לנגישים יותר, אנו מקלים את השימוש והגלישה בהם בקרב אנשים עם מוגבלויות וגם עבור כלל הציבור. דפי אינטרנט מובנים היטב מקבלים עדיפות SEO.
 4. אתר מונגש, גם משפר את תדמית המותג. נגישות היא חלק מהותי ממארג האחריות החברתית והאחריות הארגונית. סקר שנערך בשנת 2009 על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה מצא כי כמעט 90% מהנשאלים העריכו עסקים המספקים שירותים נגישים לאנשים עם מוגבלות.
 5. התאמות נגישות מגדילות את מספר המשתמשים באתר ומספר ההמרות, דבר אשר מצמצם עלויות ומשאבים המושקעים ממילא בשיפור יחס ההמרה באתר.
 6. לעמוד בקריטריונים לתואם גוגל, מכיוון שמנוע החיפוש ממליץ על נגישות בין שיטות העבודה המומלצות בפיתוח אתרים.
 7. לעמוד בדרישות החוקיות, אשר קיימות במדינות מסוימות ותקני נגישות שונים כגון WCAG 2.0, סעיף 508 או IS 5568 שהיא חובה חוקי.

שיטת עבודה

אנו בעלי ניסיון רב בייעוץ להנגשת אתרים גדולים וקטנים כאחד. בהחלט ניתן להנגיש אתר קיים, אך אנו יכולים גם לעזור לתכנן מראש אתרים חדשים העומדים בכל תקני הנגישות הנדרשים.

שירותי הייעוץ שלנו כוללים:

 • ייעוץ והכוונה בתכנון ועיצוב אתרים חדשים או קיימים בהתאם לתקני נגישות.
 • הכנת דו"חות פערים המכילים את כל ההערות והסעיפים הנדרשים להשלמת הנגשת האתר על פי הרמה הנדרשת.
 • סיוע לצוות הטכני במידע על טכניקות התאמה מומלצות שונות לאורך כל תהליך ההסתגלות.
 • ייעוץ וסיוע בהליך הטמעת מערכות תאימות נגישות בהיקפים גדולים באתרים גדולים.
 • ביצוע ביקורת נגישות לאתרים קיימים - כביקורת חד פעמית, או כסקירה וכחלק מתהליך הסתגלות שוטף.
 • מיפוי כל ההתאמות הנדרשות ואספקת מידע ומשאבים לציות לטכניקות התאמות.
 • ייעוץ בנושא שינויים והתאמה של מודולים בודדים באתרים - וידאו, אנימציות, קבצים, מסמכי PDF ועוד.

 

לסיכום, לצוות מומחי הנגישות שלנו ניסיון רב והיכרות מדוקדקת עם כל דרישות הנגישות בכל הרמות וכן מיטב הכלים והמערכות הייעודיים להנגשה. אנו נלווה, נסייע ונייעץ לאורך כל הליך הנגשת האתר, בין אם אתר חדש או קיים, קטן או גדול ונעזור לכם להנגיש את השירותים/המוצרים והתוכן שלכם לכלל האוכלוסיה.

סיפורי הצלחה

צור קשר

אנא מלאו את פרטיכם ואנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם.
*כל השדות הם חובה