ניהול קמפייני Remarketing

Retargeting יהפוך את המבקרים באתר שלך ללקוחות באמצעות קמפיינים של Remarketing

"איך מביאים לקוחות חדשים?" היא השאלה שאולי כל בעל עסק שואל את עצמו. והתשובה היא - פנייה מחדש ללקוחות פוטנציאלים שכבר ביצעו אינטראקציה עם העסק / המותג שלכם. אסטרטגיה זו מכונה "שיווק מחדש" (Remarketing), ומשמעותה היא להזכיר לאנשים את הערך המוסף של עסק שהם כבר מכירים. שיווק מחדש הוא אחד ההיבטים המשמעותיים בבסיסה של כל תכנית שיווקי דיגיטלי רצינית.

העיקרון הבסיסי של רימרקטינג הוא להשיג ולשמור על תשומת הלב של האורח שכבר הביע מידה מסוימת של עניין בהצעות שלכם. הרעיון הוא פשוט, למרות שהיישום יכול להיות מורכב. על אף שהיעילות של אסטרטגיית רימרקטינג צריכה להיות ברורה מאליה, מחקרים מלפני מספר שנים הצביעו על כך שרוב העסקים לא משתמשים בה מספיק. יתר על כן, אפילו חלק מהארגונים המנוסים ביותר אינם משתמשים בשיווק ומיקוד מחדש (Re-targeting) כחלק מתמהיל התכנית השיווקית שלהם.

  אנו מייחסים משמעות רבה לרימרקטינג ומאמינים כי שימוש נכון באסטרטגיה זו יכול להגדיל באופן משמעותי את שיעור ההמרות וה-ROI.

אנו משתמשים בעוגיות תוכן (editorial cookies) כדי למקד מחדש מסרים רלוונטיים המניעים לפעולה. אסטרטגיה זו אינה אלא ארגז כלים של טקטיקות רימרקטינג יעילות אחרות.

רימרקטינג הוא גם כלי רב עוצמה בכדי לייצר תנועה רלוונטית לאתר, שהופכת למכירות. ניתן להשתמש בו גם ברשתות החברתיות, ב- PPC ופרסום ברשת המדיה (display).

פיקסל ריטרגטינג של פייסבוק

נכסי המדיה החברתית הם קריטיים לתכנית השיווקית הכוללת. פייסבוק, למשל, מהווה תחנת ביניים מכריעה לאורך מסלול הרכישה. יש לנו ניסיון מוכח במינוף מודעות ריטרגטינג (מיקוד מחדש) באמצעות פיקסלים בפייסבוק. לכן, אנו יכולים לתכנן ולבצע אסטרטגיות רימרקטינג חכמות כדי להגיע ליעדים הדמוגרפיים העיקריים שלכם וללקוחות הטובים ביותר.

Remarketing

ריטרגטינג עם קהלים מותאמים אישית בפייסבוק

חדשנות בשיווק לעיתים באה לידי ביטוי בנבירה וניתוח נתונים ומידע עד שמגיעים למיקוד הנכון ביותר והוא לקוחות ממירים. למשל, על ידי פנייה (טירגוט) בפייסבוק למנויי הניוזלטר שלכם שלא הגיבו להצעה האחרונה ששלחתם, ניתן לגרום לקהל  "הלא פותחים" להיות מודע למבצעים ולחדשות של המותג. כדי שדבר זה יהיה ניתן לביצוע, יש לטעון את הדאטה (רשימת המיילים במקרה זה) שברשותכם לפייסבוק. בשלב הבא, פייסבוק תצליב את אותה רשימת מיילים עם משתמשים נוכחיים כדי להציג מודעות התואמות את המסר השיווקי אליהם.

מיקוד מחדש לדיספליי של גוגל

מיקוד מחדש לדיספליי של גוגל עוזר לנו למנף את התעבורה הקיימת באתר כדי להציג מודעות ויזואליות לגולשים באופן חסכוני. שיטה זו משתמשת בנתוני Google Analytics כדי למקד מחדש את מבקרי האתר באתרים אחרים ברחבי האינטרנט וכדי "לדחוף" אותם לקנות. פעולה זו ניתנת לביצוע כאשר מאפשרים מיקוד מחדש באמצעות Google Analytics, ואז מיקוד מחדש של קהלים באמצעות Analytics על סמך התנהגות האתר שלך.

פיקסל / עוגיית ריטרגטינג מעוכב

אסטרטגיה נוספת שמייצרת תוצאות המרה טובות היא להבטיח שתקציב המודעות שלנו לא יבוזבז על גולשים בעלי שיעור המרות נמוך או שאינם ממירים כלל. אחת הדרכים היעילות ביותר לעשות זאת היא "לדחות" את הפיקסל או עוגיית המעקב למשך עד דקה בכדי "ללכוד" משתמשים שלא יצאו מהעמודאו המודעה מיד לאחר שהקליקו. בדרך זו אנחנו מתמקדים בגולשים בעלי סבירות גבוהה להתעניין במוצר, שניהלו אינטראקציה כלשהי עם התוכן שלנו. מודעות הריטרגטינג שנפרסם לאחר מכן יגיעו לקהל בעל סבירות גבוהה לבצע המרות.

ריטרגטינג באמצעות דוא"ל

רשימת המיילים שלנו יכולה להוות בסיס מצוין לקמפיין ריטרגטינג על ידי הוספת פיקסל שמכוון מחדש לרשימת הדוא"ל היוצאת. כאשר הפיקסל "יורה", כלומר הדוא"ל ששלחנו נפתח, אנו פשוט נציג מודעות בפני קהל זה כדי להפיק חשיפות נוספות מקהל שבמקרה אחר פשוט היה נכנס לרשימת "לידים קרים". ההשפעות הן מכמה היבטים - ראשית, בכל הנוגע לחשיפת מותג למשל, הלקוחות הפוטנציאליים מקבלים את הרושם שהעסק שלכם קיים בכל מקום. נתונים סטטיסטיים מראים כי רימרקטינג יכול להמיר עד 70% מהקהל שכבר ביצע אינטראקציה כזו או אחרת עם המותג. מחקר שנערך לאחרונה ב- ComScore מגלה שמודעות ריטרגטינג הובילו לעלייה של 1046% בחיפוש המותג (!), מה שהביא להגדלת שיעור ההמרות ב-147% לאורך זמן. לסיכום, אי יצירת קמפיין רימרקטינג משמעותו איבוד לידים / מכירות רבות שיכולתם להשיג בקלות יחסית, מקהל פוטנציאלי שכבר מכיר את המותג. קמפיין רימרקטינג מתוכנן היטב יניע מכירות ויגדיל את ההמרות בצורה טובה ומהירה מיצירת קמפיין "שגר ושכח" רגיל. ביצוע רימרקטינג יעיל וטוב מצריך ידע וניסיון ואנו תמיד ממליצים להשתמש בו בשילוב עם מערך רחב יותר של אסטרטגיות שיווק דיגיטליות חכמות כדי למקסם את האפקטיביות שלו.

שיטת עבודה

המשימה ברימרקטינג היא לוודא שכל מי שביקר באתר או בנכסים הדיגיטליים  האחרים שלכם, ימשיך לראות את המותג שלכם שוב ושוב במקומות שונים. עם הגישה לנתונים שפורטו לעיל, אנו יוצרים קמפיינים שיווקיים בדוא"ל ומשתמשים בפלטפורמות של ריטרגטינג, כמו רימרקטינג של  Google Ads כדי להפיץ את המסרים העיקריים ולהעביר את היתרונות הבאים לעסקים שלך:

  • שיעורי המרה גבוהים יותר - מרבית הקונים אינם מקבלים את החלטות הקנייה שלהם מייד. הרוב עוזבים את החיפושים הראשוניים שלהם ולעולם לא חוזרים. שיווק מחדש מחזיר אותם.
  • תפיסת מחסור - ריטרגטינג של משתמשים שדפדפו לאחרונה באתר, אם נעשה בצורה נכונה, נותן לקונה הפוטנציאלי את הרושם שעדיף לקנות עכשיו או להחמיץ.
  • חיזוק המותג - מודעות דיספליי בונות מודעות למותג בשלב מוקדם של מסלול הקניות. רימרקטינג כדי להציג לקהל הפוטנציאלי את המותג שלכם כרלוונטי ואפילו הכרחי, מחזק את המודעות והזיקה שלהם למותג.

לסיכום, לצוות שלנו ניסיון והיכרות מעמיקה עם אסטרגטגיות רימרקטינג שונות, שאנו מיישמים בהצלחה רבה עם מרבית לקוחותינו במשך שנים. אנו נסייע לכם לנצל את מלוא הפוטנציאל הגלום בכל גולש שביצע אינטראקציה כלשהי עם המותג שלכם ולהגדיל את כמות הלידים / המכירות באופן משמעותי.

צור קשר

אנא מלאו את פרטיכם ואנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם.
*כל השדות הם חובה