Lucky Orange - מערכת לשיפור יחסי המרה

במסגרת חתירה מתמדת לחדשנות וכחלק ממדיניות ה"חשיבה מחוץ לקופסה", "כרמלון שיווק דיגיטלי" החלה לאחרונה לספק ללקוחותיה גישה למערכת מתקדמת לשיפור יחס המרה הנקראת – Lucky Orange.
מערכת לאקי אורנג' מאפשרת מעקב כוללני ופרטני אחר גולשים לטובת הבנת הצרכים שלהם באתר והנעה לשיפור יחס המרה בהתאם. כל זה מבוסס על הטמעה פשוטה של קוד קצר באתר המבוקש.
מערכת לאקי אורנג' מציגה נתונים על פעילות הגולשים באתר בממשק אינטואיטיבי ונוח לשימוש. המערכת כוללת לא רק סטטיסטיקות 'טיפוסיות' (כמות ביקורים, דפים נצפים, מבקרים וכדומה), אלא גם כלים מתקדמים כגון: הקלטת ביקורים, מפות חום, צ'אט, סקרים (Polls), ניתוח טפסים ומשפכים למדידת יחס ההמרה בתהליכים מרכזיים באתר.

מגוון כלי עזר למעקב ושיפור יחס ההמרה - מערכת Lucky Orangeמגוון כלי עזר למעקב ושיפור יחס ההמרה

באמצעות שימוש במערכת ניתן לקבל תמונה מקיפה על התנהגות הגולשים בכדי ללמוד את העדפותיהם, לבצע את השינויים ו/או התיקונים הנדרשים ולשפר את המכירות מהאתר בהתאם.
משתמשי המערכת יכולים לראות בכל עת כמה גולשים נמצאים כרגע באתר, לצפות בתנועות העכבר שלהם באתר ב"שידור חי" ו/או בהקלטות לאחר שהם עוזבים ואף ליזום פנייה ישירה אל אותם גולשים בעת ביקורם באתר באמצעות כלי הצ'אט הכלול במערכת.

לצפות ואו לשוחח עם גולשים שנמצאים כעת באתרלצפות ואו לשוחח עם גולשים שנמצאים כעת באתר

 

רכיב צ'אט - שיחה ישירה עם הגולשיםרכיב צ'אט – שיחה ישירה עם הגולשים

 

מעבר לאפשרות לבחון התנהגות כל גולש בנפרד, ניתן גם לקבל תמונה מקיפה על התנהגות כלל הגולשים באמצעות כלי מפות החום (Heat Maps). מפות החום מאפשרות לזהות היכן הגולשים ביצעו את מרבית ההקלקות, איפה היו מרבית תנועות העכבר ועד לאיזה חלק של העמוד גללו.
באמצעות ריכוז הנתונים הללו, יכול מנהל האתר לזהות מהם החלקים הבולטים והחשובים ביותר באתר עבור הגולשים ולוודא שנתונים אלו משרתים את מטרות האתר.

מפות חום המזהות הקלקות, תנועת עכבר וגלילה מפות חום המזהות הקלקות, תנועת עכבר וגלילה

 

אחד האתגרים המשמעותיים עבור כל מנהל אתר, הוא לזהות את הנקודות בהם גולשים "נוטשים" ולהבין מה הוביל אותם לעזוב בכדי לנסות לשפר את חווית הגלישה ולענות על הציפיות של הגולשים שיגיעו לאחר מכן.
באמצעות "משפך ההמרה" של Lucky Orange (לאקי אורנג') ניתן לזהות את נקודות הנטישה בתהליכי ההמרה ואף לעבור להקלטות של אותם גולשים שנטשו בשלבים אלו, בכדי לצפות בפעולות האחרונות שבצעו באתר ולנסות לפענח מהן נקודות ה"תורפה" שהובילו אותם לעזוב.

משפך המרה והקלטת גולשים - אפשרות להבין מה הסיבה לעזיבת גולשים את האתרמשפך המרה והקלטת גולשים – אפשרות להבין מה הסיבה לעזיבת גולשים את האתר

 

באתרים המורכבים מטפסי הרשמה/יצירת קשר, חשוב מאוד להציג טופס ממוקד וברור בכדי להניע גולשים למילוי ושליחה. בכדי לשפר את הצגת הטופס ולהנגיש אותו לגולשים בצורה המיטבית, מומלץ להשתמש בכלי ניתוח הטפסים הכלול במערכת (Form Analytics). כלי זה מאפשר למנהל האתר להבין מספר נקודות שעוזרות לו לזהות שדות ה"פוגעים" ביחס ההמרה ובהתאם לבצע את השיפורים הנדרשים.
הכלי מציג 5 נתונים מרכזיים בנוגע לשדות הטופס:

  1.  זיהוי שדות "בעיתיים" – השדות האחרונים שהוזנו לפני שהגולשים נטשו את העמוד
  2. מועד ההתחלה למילוי – זמן ממוצע להתחלת מילוי כל שדה מרגע הכניסה לעמוד לטובת זיהוי תוכן המניע גולשים למילוי מהיר יותר של הטופס
  3. משך הזמן למילוי – זמן ממוצע למילוי כל שדה. שדה שלוקח למלא פי 4 מהזמן הממוצע, רצוי להסיר או לשנות לשדה "רשות" או לשנות את הכותרת שלו
  4. סדר המילוי – הסדר שבו בחרו הגולשים למלא את הטופס – לטובת זיהוי צורך לסידור מחדש של השדות
  5. מילוי חוזר – זיהוי שדות שהוזנו מספר פעמים (תוקנו) על ידי אותו גולש. אחוז גבוה של מילוי מחדש עשוי להעיד בעיית ולידציה או בעיית אי ודאות בנוגע לשדה הספציפי

בכדי לקבל את ה"תמונה" המלאה חשוב גם לקבל משוב על חווית הגלישה ישירות מהגולשים ולא להסתמך רק על ניתוח וצפייה בהתנהגות שלהם באתר. לשם כך, מערכת Lucky Orange מאפשרת להציג לגולשים סקר מותאם אישית הן מבחינת העיצוב והן מבחינת התוכן, מה שמאפשר לבעל האתר להיות בקשר רציף עם הגולשים ולקבל תובנות מהן על בסיס יום יומי, גם כשהוא לא זמין לשוחח עמם בצ'אט.

סקרים חיים באתר - לקבלת משוב מהגולשים בכל נושא שנחברסקרים חיים באתר – לקבלת משוב מהגולשים בכל נושא שנחבר

 

מערכת Lucky Orange מביאה עמה "משב רוח מרענן" בתחום ניתוח התנהגות הגולשים ושיפור יחס ההמרה. כחלק ממגמת ה"פרסונליזציה" ומתן חווית הגלישה הטובה ביותר לגולשים, אנו בטוחים שכלי מסוג זה הינו הכרחי לכל בעל אתר המעוניין להעניק ללקוחותיו יחס אישי, חווית שירות משופרת ובהתאם ליהנות משיפור בהיקפי המכירות/הפניות המגיעות מהאתר.

במידה ותרצו לשמוע פרטים נוספים על מערכת לאקי אורנג', אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בעמוד הבא >