עוד דרך פשוטה להגדיל הזמנות למלונות ברשת: הכירו את Google Rich Snippets

אחד הכלים הטובים ביותר של גוגל – Google Rich Snippets – מאפשר לבתי מלון להוסיף לתוצאות החיפוש תוכן חשוב וחיוני ובכך מסייע בהגדלת כמות ההקלקות וההזמנות הישירות. איך עושים זה? קבלו מדריך מעשי.

אם לוקחים בחשבון את החשיבות העצומה של חיפוש ברשת בקרב נוסעים – שהרי 60% מהם מחפשים קודם כל בתי מלון אינטרנט – מפתיע לגלות מדוע מלונות לא עושים שימוש רחב יותר באחד הכלים הטובים ביותר של גוגל – Google Rich Snippets.

מהו Rich Snippets של גוגל?
Google Rich Snippets מאפשרת למעשה לבתי מלון להציג בתוצאות החיפוש תוכן ומידע נוסף ואת כתובת האתר של המלון, כך שיופיעו מתחת לכותרת הדף. משמעות הדבר – את תוספות התוכן הקטנות הללו, ניתן לנצל באופן מקסימלי על מנת להשפיע על החלטת הנוסעים להקליק דווקא על בית המלון שלכם ולא על זה של המתחרים. דבר זה מסייע משמעותית להניע לאתר המלון הזמנות ישירות רבות יותר.
בצילום המסך הבא ניתן לראות את ה-Rich Snippets כפי שמופיעים בתוצאות החיפוש של גוגל, וכולל את המידע הנוסף מתחת לכתובת האתר – חוות דעת, ביקורות, דירוגים ומחירים:

Google Rich Snippets

למה Rich Snippets של גוגל כל כך חשוב?
מהמחקר החדש של גוגל, שבדק את תהליך קבלת ההחלטות של נוסעים המעוניינים להזמין חופשה במלון, התגלה כי רבים מאיתנו פונים לאינטרנט למציאת תשובות לשאלות, הרבה לפני שאנחנו פונים לבני משפחה או לחברים. הדבר נכון עוד יותר כשמדובר בתכנון טיול או הזמנת אירוח בבית מלון. יותר מ-70% מאנשי העסקים והתיירים משתמשים באינטרנט כמקור המידע הראשוני והמשמעותי שלהם בעת תכנון הטיול הבא שלהם, ואחריו שואלים ומתייעצים עם בני משפחה וחברים. כאשר אנו פונים אל האינטרנט, מלכתחילה אנו פונים אל מנועי החיפוש – ובראשם גוגל – המהווים את מקור המידע המקוון הנפוץ והמשמעותי ביותר בתכנון נסיעה.
עבור גולשים, אין קל יותר מלדפדף בתוצאות חיפוש מבלי לתת להן "הזמנות שנייה", במיוחד כאשר תוצאות חיפוש אחרות מציעות את המידע אותו הגולשים מחפשים.
שלושת הדברים שרוכשי הטיולים והחופשות רוצים לדעת, בראש ובראשונה, הם:

  • מקום
  • מחיר
  • חוות דעת ודירוג

למרבה השמחה, המקטעים העשירים של Google – Google Rich Snippets – יכולים לספק בדיוק את זה!

איך Google Rich Snippets משפיע על ההזמנות הישירות לבית מלון?
אחת השאלות הנפוצות של מלונאים שעולות בהקשר של Google Rich Snippets היא "אם אני מספק מידע לגוגל, האם זה אומר שגולש לא ילחץ בכלל על האתר שלי, משום שהוא מקבל את המידע החיוני לו ביותר כבר בתוצאות החיפוש?"
זאת אכן אפשרות, אבל אפשרות גדולה יותר היא שאם לא תספק את המידע הזה, מטיילים ידלגו על המלון שלך בתוצאות החיפוש מכוון שהם לא רוצים להעמיק בחיפושים אחר מידע שמלונות אחרים כבר מציגים בתוצאות החיפוש.
הנה מה שיש לגוגל להגיד על זה: "הניסויים שלנו מראים כי אתרים רבים רשמו גידול בכמות ההקלקות על ידי הצגת Rich Snippets, מפני שגולשים שמים לב טוב יותר לכל התוכן הטוב שמציע האתר".
בהקשר זה, ראוי לציין שמחקרים מראים כי הוספת קטעי תוכן עשיר לרשימה של בית המלון, יכולה להגביר את כמות ההקלקות לאתר בשיעור של כ-30%.

איך מוסיפים Rich Snippets לתוצאות החיפוש בגוגל?
אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לדעת על Rich Snippets הוא שאתם – כמנהלי המלון או האתר שלו – יכולים לשלוט במידע המופיע בתוצאות החיפוש, מידע המבוסס על הסימונים הסמנטיים שאתם מציבים באתר שלכם. זה שונה לחלוטין מאשר מצב בו גוגל שואבת מדי פעם קטעים שרירותיים מהאתר שלכם, המופיעים בתוצאות החיפוש האורגניות הראשונות, ללא שתהיה לכם יכולת לשלוט או להתערב בתוכן.

גוגל מגלה כיצד להוסיף תוכן מסומן ונבחר לתוך תוצאות החיפוש שלכם, תוכן שיכול גם להיחשב כמקטע עשיר. מדובר בתהליך מעט טכני, אז כאן ניתן לכם פירוט קצר וממצה, ובלחיצה כאן תוכלו לקבל מדריך מפורט יותר:

  • חשוב שתכירו את המיקרודאטה של האתר, המאפשר לכם לתייג את התוכן באתר שלכם ומסביר לגוגל מה מהות התוכן, למשל, מסעדת המלון פתוחה בין השעות 08:00-22:00.
  • סמנו את האתר שלכם בהתאם להנחיות של גוגל או בקישור כאן, המוביל ישירות לסימון תוכן עבור "חוות דעת" של מקטע עשיר
  • פרסמו את הסימון באתר שלכם
  • בדקו את הסימון באמצעות כלי בדיקת הנתונים המובנים של גוגל
  • ודאו שכל כתובות האתרים שלכם ניתנים לסריקה ולהוספה לאינדקוס (למעבר ישיר לחצו כאן). גוגל יסרוק את המידע במשך זמן מה, ואחריו תוכלו לראות את הקטעים העשירים החדשים מוצגים בתוצאות החיפוש שלכם.

לסיכום, Google Rich Snippets  מעניקה דרך פשוטה וקלה עבור מלונאים לספק לנוסעים מידע נוסף וחשוב, ובכך לצמצם את אפשרויות החשיפה שלהם למתחרים במהלך מסע הקניות שלהם.

אין תגובות למאמר

עדיין לא נכתבו תגובות.

כתוב תגובה

שדות חובה מסומנים בכוכבית (*)